Menu

Men's Results

Friday 21/2/20 – Chicken Run;
J. Woods 21; G. Robinson 20; G. Bantoft 19; R. Barnes; G. Daff; D. Nunn; C. Chapman 18;

Saturday 22/2/20 – Clan Day;
Gross; S. Hale, R. Campbell & A. Smith 64; Net; Jenny Woods, J. Woods & D. Woods 53.5;
Full Clan; Jordan Woods; Jenny Woods & D. Woods 53.50
Part Clan; G. Laredo; P. Rainbird & J. Rainbird 58.50

No Clan; D. Raspin; G. Fannon & T. James 55.70;
NTP; 2/11 Men; J. Rainbird 180 cms; 7/16 Men; S. Hale 110 cms;
Ladies; C. Walker 700 cms;
BDL; S. Crosswell, T. Crosswell & L. Crosswell 58.17;
F. Smith, J. Smith & R. Woolley 59.0;
R. McCulloch; T. Knight & T. Caulfield 59.50;
Long Drives; Men; D. Woods; Ladies; J. Daff;

Friday 14/2/20 – Chicken Run;

A.Tubb 21; F. Smith 19 on c/b; G. Robinson 19; G. Tubb18;
R. Barnes 16; C. McCulloch 16; G. Fannon 16;


Saturday 15/2/20 - Gala Day- Canadian Foursomes;
Men's Winners; S. Rowbottom & T. Wilton 69.375;
Runners Up Men; R. Nixon & R. Foake 69.625;
Ladies Winners; M. Playsted &H. Fox 75.250;
Runners Up Ladies; A. Mason & F. Smith 77.875;
Mixed Winners; A. Wells & G. Wells 70.125;
Runners Up Mixed; S. Cracknell & N. Cracknell 70.250;
Bradman Award; J. Foale & V. Rowbottom;
NTP; 2/11; Men; L. Dransfield 90 cms;
Ladies; H. Fox;7/16; Men; R. McCulloch 150 cms; Ladies; B. Batchelor;

Friday 7/2/20 – Chicken Run;

L. Spaulding 23; K. Chapman 20; D. Nunn; G. Gaffney; G. Tubb; A. Mason 19

Saturday 8/2/20 – Stroke;
Div 1; S. Crosswell 69 on c/b; T. Wilton 69;
Div 2; G. Bantoft 67; J. Woods 69;
Div 3; G. Fannon 67; D. Walker 68;
Ladies; D. Baker 40 pts on c/b; C. Bishop 40;
NTP;
2/11; Men; J. Rainbird 243 cms; Ladies; C. Furness 227 cms;
7/16; Men; T. Wilton175cms;
BDL; T. Bishop 69; L. Batchelor 70; J. Smith 71; I. Miley 71; G. Laredo 71;
Monthly Medal; T. Knight 66;

Friday 31/1/20 Chicken Run;
D. Baker 22

Saturday 1/2/20 East Coast Open Tournament;

Div 1; Best Gross; D. Barrett 73; R/up; T. North 75 on c/back;
Best Net; W. Boxall 69; R/up; R. McCulloch 70 on c/back;
Div 2; Best Gross; T. Caulfield 82; R/up; T.Read 85 on c/back;
Best Net; R. Barnes 68 on c/back; R/up; I. Miley 68;
Div 3; Best Gross; B. Walker 93; R/up; N. Negman 95 on c/back; Best Net; P. Berry 70; R/up; C. Furness 75;
NTP; 2nd; T. Caulfield; 7th; R. Haigh; 11th; D. Barrett; 16th J. Smith
Longest Drive;
A Grade; L. Wagner; B Grade; S. Johnson; C Grade; N. Negman
East Coast Open Shield;
Best Net; C. McCulloch 63; Best Gross Score; P. Read 69

Friday 25/1/20 Chicken Run;
J. Rainbird 21

Saturday 26/1/20 J Boag & Son 4 Person Ambrose;
R. McCulloch; R. Woolley; M. Pedler; J. Smith 54.250;
D. Walker; S. Rowbottom; D. Clark; S. Baker 54.375;
G. Laredo; I. Miley; R. Ede; D. Maher 55.875;
NTP;
2/11; Men G. Stevens 410 cms; Ladies; A. Mason;
7/16; Men; D. Clark 124 cms; Ladies; H. Fox;
BDL; S. Crosswell; L. Batchelor; J. Rainbird; A. Tubb 56.375;
P. Stride; V. Sorentino; J. Sorentino; G. Austin 58.125;
P. Dwyer; C. Dwyer; T. Whitford; G. Dwyer 58.375


Friday 18/1/20 Chicken Run;
L. Spaulding 21; A. Tubb 21; T. Warren 21; S. Crosswell 19; R. Nixon 19; C. McCulloch 19; D. Nunn 18; P. McPherson 18; F. Smith 17; G. Bantoft 17

Saturday 19/1/20 – Stroke - Summer Cup;
Gross; A, Neal 76; Net; J. Smith 63;
Div 1; S. Crosswell 71 on c/back ; R. Woolley 71;
Div 2; J. Woods 65 on c/back; G. Laredo 65;
Div 3; H. Fox 67; L. Cripps 68 on c/back;
NTP; 2/11; J. Woods 360 cms; 7/16; I. Miley 600 cms; Ladies; H. Fox 800 cms;
BDL; G. Harwood 68; R. Nixon 68; I. Miley 68; G. Lennox 68; S. Baker 69; D.Raspin 69;
Summer Cup Winner; A. Neal; Tim Knight Trophy Winner; J. Smith

Friday 11/1/20 – Chicken Run;
A. Wells 21; L. Brown 21; G. Tubb 21; S. Crosswell 20; N. Saunders 20;
G. Robinson 19; G. Gaffney 19

Saturday 12/1/20 -Monthly Medal;
Div 1; T. Wilton 69 on c/back; S. Crosswell 69;
Div 2; N. Varney 68; T. Knight 70 on c/back;
Div 3; M. Varney 68; J. Rainbird 70;
NTP; 2/11; M. Lamb 165 cms; 7/16; M. Varney 250 cms;
BDL; T. McCulloch 70; L. Batchelor 70; S. Rowbottom 70; D. Nunn 72; S. Baker 72;
R. Wilson 72;
Monthly Medal; R. Nixon 67

Friday 3/1/20 – Chicken Run;
F. Smith 22; J. Rainbird 22; J. Smith 21; C. Johnston 21; A. Mason 21; R. Nixon 21; S. Baker 20; T. Shearman 20

Saturday 4/1/20 - Rotary Day – 2 Person Ambrose;
Gross; M. Johnstone & S. Carmichael 62; T. Butcher & K. Page 64; A. Tubb & G. Bantoft 66; K. McCulloch & L. Spaulding 69;
Bradman Award; A. Vanderwater & T. Davies
NTP; 2/11; Men; T. Weldon; Ladies; K. Freeman;
7/16; Men; R. Woolley; Ladies; R. Knight;
Longest Putt; T. Bishop

Friday 27/12/19 – Chicken Run;
P. Rainbird 21; R. Nixon 21; G. Tubb 20; A. Tubb 19; T. Beaumont 19; K. McCulloch 19;

Saturday 28/12/19 – Stableford;
Div 1; R. Woolley 43; K. McCulloch 40;
Div 2; J. Smith 37 on c/back; S. Johnson 37;
Div 3; S. Rowbottom 46; R. Barnes 43;
NTP;
2/11; Men; D. Patmore; Ladies; B. Shearman;
7/16; Men; D. Walker; Ladies; D. Baker;
BDL; D. Patmore 42; D. Walker 40; I. Miley 39; T. Caulfield 37; A. Tubb 37; G. Tubb 37; M. Varney 37;

Friday 20/12/19 - Chicken Run;
A. Tubb 18 on c/back; R. Nixon 18; L. Spaulding 17; S. Baker 17; J. Woods 17;
G. Bantoft 16; S. Crosswell 16;

Saturday 21/12/19 – 2 Person Ambrose; Captains v Presidents Day;
K. McCulloch & L. Spaulding 60 on c/back; R. Nixon & J. Rainbird 60;
Ladies; A. Mason & F. Smith 67.75;
NTP; 2/11 Men; M. Varney 237cms; Ladies; A. Mason
7/16 Men; A. Tubb 267cms;
BDL; J. Woods & R. Haigh 60.25; R. Foale & M. Pedler 60.50;
N. Varney & M. Varney 63.25; R. McCulloch & T.Caulfield 64;
B. Wilson & T. James 64.50G. G. Daff & G. Gaffney 64.75;
Captains Team 522.25; Presidents Team 513.50;